www.irskyvlkodav.com
Proč budou naše štěňátka „Dar Amhantar“ ?

To že čtete tyto řádky znamená, že stejně jako my před pár lety uvažujete o přijetí nového „člena rodiny“. U nás rozhodování dopadlo dobře a přivezli jsme si domů úžasného drobečka, který byl čím dál tím větší a čím dál tím úžasnější(obojí bez přehánění).A tak jsme si řekli, že by bylo hezké mít po naší Arince potomka.

S odchovem štěňat i s chovem obecně nemáme mnoho zkušeností, a tak jsme rádi přijali nabídku Arčiných chovatelů na „odchov na zapůjčené feně“

Zní to divně, takže o co vlastně jde: Arinka je pořád naše, štěňátka se narodí u nás a u nás si také budete moci vybrat toho svého úžasného drobečka. Vrh bude ale registrovaný na chovatelskou stanici Dar Amhantar Ing. Dany Mrázové, která vyřídí všechny „papíry“ a hlavně nám se vším poradí a pomůže, abychom se vyhnuli zbytečným chybám a štěnda aby byla zdravá, veselá a vůbec v pohodě. S tím ostatně začala už při výběru krycího psa s pečlivostí sobě vlastní...(několik měsíců hledání na internetu a průběžné komunikace). Pomáhá nám i s průběhem březosti, kdy které očkování (herpes virus), kdy odčervit, jak krmit, kdy jít na sono a tak dále. Také bude osobně u porodu a pomůže nám prvních pár dnů s péčí o Arču a její ratolesti. V průběhu jejich prvních měsíců života, nám bude rádkyní a vrbou na telefonu. Již teď jsme měli možnost si vyzkoušet na jejích malých štěndách, jak se krmí z lahviček a jak vypadá starost o 11 tří týdenních štěňat, za což ji moc děkujeme.

Takže v kostce, co je u nás „vrh na zapůjčenou fenu“. Není to to, že by Dany měla málo fen a chtěla odchovávat jeden vrh za druhým, proto si půjčuje feny jinde, je to její obětavá nabídka, že nám začátečníkům se vším pomůže od nakrytí, přes březost, následný porod, až po odchov. Je to pro ni práce navíc a pro nás neuvěřitelné ulehčení, že za sebou máme zkušenějšího člověka. Nemuseli jsme pracně vybírat název chovatelské stanice a ve všem se sami plácat.

Tímto jí za všechno moc děkujeme, za pomoc i za to, že dala v sázku jméno své chovatelské stanice.
"VRH NA ZAPŮJČENOU FENU"  aneb co to je za kulišárnu ....
" vrh na zapůjčenou fenu" je terminus technicus, který používají chovatelské kluby, když jsou štěňata zapsána jako odchov chovatelské stanice, která ovšem nevlastní jejich matku. Forem, jak mít takovýto vrh je několik. Jednou z nich je , že je spíše zapůjčen název chovatelské stanice, než fena. To je i tento případ našeho vrhu E. My zapůjčujeme název ch.s., předáváme znalosti, zajišťujeme papírování a zastřešujeme velý vrh. Majitelé feny zajišťují ubytování, péči o fenu i štěňátka a strašnou spoustu ostatních věcí, který odchov štěňátek obnáší.

Tolik teorie a nyní něco osobnějšího. Jsme rádi, že se Maňasovi - majitelé maminky vrhu E - Arien, rozhodli uskutečnit svůj vrh pod naším jménem. Ať už proto, že jsou našimi velmi dobřími kamarády, že milujeme Arinku, nebo proto, že rodová linie po Blondie bude v naší ch.s. pokračovat v Arinčiných štěňatech.

Tolik za mne - Danielu Mrázovou a nyní ještě pár řádků od Maňasů .....
Grian, Birte, Arien