www.irskyvlkodav.com
Naše chovatelská stanice DAR AMHANTAR byla registrována v březnu 2007 pod číslem 128/07
Copyright © 2009, web design, admin Daniela Mrázová  email    
( Všechna práva vyhrazena / All Rights Reserved )
Dobrý den, vítám Vás na stránkách chovatelské stanice irských vlkodavů DAR AMHANTAR, což v překladu z irštiny znamená "nenadále získané štěstí". Tímto štěstím jsou naši "něžní obři" a okamžiky strávené v jejich společnosti.
A jak to vše začalo ?! Náš první vytoužený vlkodav - Beruška (Berika z Lenexu) - přišla do naší rodiny v roce 2003. Pořizovali jsme si ji, jako kamaráda a  mazla, bez chovatelských, výstavních a sportovních ambicí, ale jak šel čas a my získávali zkušenosti a informace, vše se změnilo. Jako již mnozí před námi jsme zjistili, že jeden vlkodav v rodině je málo a tak jsme pořídili Berušce kamarádku Blondy (Berenika Irská legenda). Začali jezdit po výletech, výstavách, sportovních akcích a začali jsme se aktivně zajímat o toto nádherné plemeno.
V roce 2009 se nám konečně podařilo uskutečnit náš velký sen  -  odchov prvních štěňátek chovatelské stanice DAR AMHANTAR. Jako pokračovatelky rodu jsme si nechali fenečky: Grianku (Breya Grian Dar amhantar) - po Berušce a Andrušku (Ailbe Andraste Dar amhantar) - po Blondie. Protože nechceme vytvářet příliš velkou smečku, abysme se mohli všem jejím členům s dostatečnou péčí věnovat a protože Andruška a Radek se do sebe vzájemně zamilovali, bydlí náš druhý vymazlený brouček u úžasné vlkodaví rodiny nedaleko nás - v Zábřehu.
Při chovu a výchově je pro nás prioritní dobré zdraví a  pohodová povaha. Toho se snažíme dosáhnout výběrem vhodného rodičovského páru, udržováním psů v dobré sportovní kondici a nyní i krmením zdravou a čerstvou přirozenou stravou.

Podle našeho mínění není vlkodav psem, který nutně musí trávit svůj čas pouze na gauči, na výstavách, nebo procházkami po lukách. Snažíme se ukázat, že vlkodav je všestranně nadaný pes a že mu práce svědčí a má z ní radost. Ať už se jedná o výcvik poslušnosti, coursing, agility, canisterapii, nebo tanec se psem.
V součastné době jsou stránky stále ještě ve výstavbě a proto se omlouváme za dočasnou nefunkčnost některých částí.
Doufáme že se Vám stránky budou líbit a strávíte zde příjemné a inspirující chvilky. Na všechny podněty, připomínky a vzkazy se budeme těšit v návštěvní knize.

                                       Daniela                              a nedocenitelný pomocník Peťa
NOVINKY
O NÁS
NAŠE FENY
- Blondy
- Grian
- Birte
- Arien
VZPOMÍNÁME
ŠTĚŇÁTKA
ODCHOVY
AKTIVITY
ČLÁNKY
GALERIE
ODKAZY
KONTAKT

NAPIŠTE NÁM