www.irskyvlkodav.com
Základní údaje        Povahové rysy/vlastnosti         Zdraví         Výstavy/Coursing         Výsledky/Umístění         Fotogalerie
Základní údaje:
Datum narození:
14.8.2009

Otec:
GREYSTONE The Bequest of Celtic
Matka: BERENIKA Irská legenda

Uchovn
ění:
Svod mladých: 13.3.2010/ Mladá Boleslav: VN = velmi nadějná
Bonitace: 17.3.2012/ Vysoká – výsledek: chovná,
                  výška 87 cm, plnochrupá, nůžkový skus, barva žíhaná,
                  bonitační kód: 00001b0001c00000

rodokmen
 
 
Povahové rysy:
Pro Arinku jsme si jeli, když jí byly 4 měsíce. Dlouho jsme vybírali, byli se podívat v jedné chovatelské stanici, kde se před námi štěňátko uteklo schovat pod postel a pak jsme uviděli Arii, v té době důvěrně přezdívanou „Pinokio“, měla dlouhatananánský čumák a ještě delší ocas, po kterém si ještě několik měsíců šlapala (dodnes ho má až na zem, což je při její výšce úctyhodné), byla největší štěňátko z vrhu a prostě nám učarovala. Když jsme přijeli za Dany do Šumperku, první co nás na zahradě vítalo byla smečka vlkodavů, dvě dospělé feny (Blondy a Beruška) a dvě štěnda (Arie a Grian) a všechny nás chtěly umazlit, zamilovali jsme se:-) a věděli jsme, že si Arinku odvezeme (tedy pokud nám ji dají....a dali:-)). Arinka byla hravé a přátelské štěňátko, ale nakonec i ona vyrostla a je z ní krásná vysoká fena,

s nádhernou hlavou, kterou jí všichni chválí. Dnes již nemá přezdívku „Pinokio“, ale „hraběnka“. Naše Arinka totiž lehá s předníma packama přes sebe, pije vodu zásadně z kohoutku a na pohovku sedá jako pravá dáma, ale když chce, tak si rozpomene na svá štěněcí léta a je z ní neuvěřitelné střeštiprdlo.
Vztahy k lidem, k dětem, k ostatním psům a ve smečce:
Arinka se s každým velmi ráda kamarádí, což může být trošku problém, když jdeme po Praze na procházku a ona si hned všechny kolemjdoucí očuchává a vzhledem k tomu, že má svou výšku, tak v těch nejnevhodnějších partiích. Děti miluje a nechá si od nich vše líbit. Jako štěňátko se nám vrhala po všech kočárcích v okolí, malí človíčkové se jí moc líbili.

S ostatními psy nemá většinou žádný problém, pokud ji náhodou nějaký pes oštěkává, tak se stáhne. S vlkodavy řádí jak „černá ruka“, většinou blbnou štěnda a naše Ari.

Arinka je momentálně jedináček, takže smečkové chování nemůžeme posoudit, ale pokud někdy přijede ke své „staré“ smečce k Dany, respektuje svoji maminku Blondy a s holkama dovádí.
Zdraví:
Arinka je velice zdravý vlkodav. V březnu 2013 jí bylo uděláno vyšetření srdce za 0 bodů a vyšetření krve, které je také v pořádku. Dále má i svůj DNA profil. Jediné, co ji trápí, jako správnou „hraběnku“, je citlivý žaludek, takže jsme dlouho hledali vhodné krmení a nakonec Arinka dostává ultra prémiové granulky „Barking Heads“ a moc jí prospívají.
 
Výstavy a coursing:
Arinka je při výstavách úžasná, trpělivě leží a když má jít do kruhu, tak neprotestuje. Běhá v každém počasí ať prší nebo je vedro. Arinka je opravdu vysoká fena, má krásnou hlavu a elegantní pohyb, takže záleží na rozhodčím, jestli se mu líbí vysoký typ, pokud ano, tak odchází s umístěním V2 – V4 (výborná), na první příčku ještě nedosáhla, pokud ne, tak odchází s výsledkem VD (velmi dobrá), ale vždy s moc hezkým posudkem.

Arinka si s lehkostí sobě vlastní vyběhala coursingovou licenci, ale když měla začít závodit, tak se jí přestal líbit košík, takže si momentálně užívá při tréninku a při běhu za živým cílem.
 
 
ARIEN - Arien Turrean Dar Amhantar
Arinka - je dcerou naší Blondie. Dokud byla u nás, byla nejsilnějším a nejšikovnějším štěňátkem a tak jsme ji pojmenovali Árie po nádherném a milovaném koni, kterého vlastnila Petrova rodina. A Árie si také počkala na páníčky, kteří "koňáky" jsou. Tito se stali časem našimi dobrými přáteli a Arinka tak zůstala pevnou součástí naší smečky.
Arien 3 měsíce

Arien 3 měsíce

Arien 2 roky

Arien 2 roky

Arien 5 měsíců

Arien 5 měsíců

Arien 10
Arien 8
Arien 9
Arien 3 roky

Arien 3 roky

Arien 3,5 roku

Arien 3,5 roku

Arien 3,5 roku

Arien 3,5 roku

Arien 3,5 roku

Arien 3,5 roku

Arien 3,5 roku

Arien 3,5 roku

NOVINKY
O NÁS
NAŠE FENY
- Blondy
- Grian
- Birte
- Arien
VZPOMÍNÁME
ŠTĚŇÁTKA
ODCHOVY
AKTIVITY
ČLÁNKY
GALERIE
ODKAZY
KONTAKT

NAPIŠTE NÁM
Arien 6 měsíců, s merlinem

Arien 6 měsíců, s merlinem

Arien 1 rok

Arien 1 rok

Arien 2 roky

Arien 2 roky

Arien 5 měsíců

Arien 5 měsíců

Něco málo o Arince slovy jejích páníčků