www.irskyvlkodav.com
 
Copyright © 2009, web design, admin Daniela Mrázová  email    
( Všechna práva vyhrazena / All Rights Reserved )
Novinky

29.5.2011 - Maďarský coursingový champion, CACIL, CACL - Györ
povídání, videa a fotky z naší veleúspěšné výpravy do Maďarska  >>>
Vše nakonec končí tak jak to má být, aneb jak je dobré dávat si pozor na pusu, protože jinak riskujete, že vám doma zůstane pes, kterého jste původně doma fakt nechtěli
Berry(Birte) u nás bude skoro 2 měsíce. Za tu dobu jsme si společně hodně prožili. Hodně jsme ji dávali do kupy po psychické stránce, učili jsme ji klidu a nadhledu, doháněli její "vesnickou" socializaci, učili ji našemu režimu a v některých oblastech i slušnému psímu vychování. Začali jsme ji sebou brát na všemožné akce, coursingy, výstavy a procházky s přáteli.
Za dobu co byla u nás se ozvalo a navštívilo nás několik zájemců, kteří ji chtěli poskytnout nový domov, ale nikdo nebyl dost vhodný.
Za tu dobu co se od nás a od holek učila, jak být správným vyrovnaným vlkodavem, který vše s klidem zvládá, jsme si i my na ni začali zvykat. A i těm nejzarputilejším odpůrcům třetího psa se začala vkrádat do srdce, tak jak to vlkodav umí. Až přišla památná věta, která to všechno vyřešila.
Protože jsme s Berry(Birte) vyběhali coursingovou licenci a ona byla celkem šikovná, přihlásili jsme ji na její první coursingový závod. Byl to mezinárodní CACIL coursing v Maďarsku. Než jsme odjeli, tak se mě hlava rodiny a naší smečky Petr zeptal: "Jakou mají šanci vyhrát?" . Popravdě jsem odpověděla, že žádnou, protože tam bude několik šampionů a výborných coursigových psů. A pak to přišlo. Petr pronesl: "Tak když vyhraje, tak si ji už necháme."  ..... no a ona úplně neskutečně vyhrála.  A protože hlava rodiny má vždy rozhodující slovo, tak máme doma zase 3 psy ;-) .
Birte a Grian
Birte a Grian na bedně


šťastná Birte

šťastná Birte

A ještě něco. Protože se nám jméno Berry nelíbilo a hlavně nám stále připomínalo Beruščino jméno, tak jsme Berry "přejmenovali" na její původní BIRTE
12.6.2011 - CACIL Kralupy 2011
Tento závod byl výjimečný rekordním počtem vlkodavů na startu - 14 (16 přihlášených).Bohužel vůbec nevyšlo počasí. Celé dopoledne velmi hustě pršelo a to se odrazilo na výkonech všech vlkodavých závodníků. Počet nedoběhů byl velmi vysoký.
Grian byla jedním ze psů, který nedoběhl. Asi jí vadilo to, že ji na mokrém klouzají tlapičky. Ještěže je tak zodpovědná :-), lepší je nedoběh, než nějaký úraz. Birte se s mokrým a kluzkým podkladem poprala lépe a nakonec doběhla jako 4. fena za velmi silnou trojicí Phoebe, Lilliana, Elee.
Výsledky závodu
videa ze závodu od Margot R. Dimi
Birte

Birte

Grian

Grian18.6.2011 - Klubová výstava v Náměšti nad Oslavou
Klubová výstava je pro nás vždy příležitostí setkat se s našimi již odrostlými štěňátky a jejich pány. Ne jinak tomu bylo i nyní v Náměšti. Výstavy se účastnila Arien se svými pány a po výstavě se na procházku a popovídání připojili Lada a Lukáš s Blaithin.
Arien získala v mezitřídě známku VD a moc pěkný posudek, kde paní rozhodčí chválila hlavně její pěkný kukuč a velmi přátelskou povahu. Birte byla na své první výstavě skvělá a vše zvládala s přehledem. Nakonec si také odnesla známku VD a pěkný posudek. Grian získala ve třídě vítězů známku V4. Výsledky výstavy
Výstavu a setkání s přáteli jsme si pěkně užili a těšíme se na další.
fotogalerie


V červenci jsme nepodnikali žádné "oficiální" akce, protože holky háraly a také nám vypovědělo službu naše cestovací auto. A tak jsme si užívali "pouze" výletování po okolí.
Například jsme navštívili historický festival na zřícenině Brníčko, kam holky parádně zapadly.
Birte

Birte

na koncertě

na koncertě

Brníčko a západ slunce

Brníčko a západ slunce

pohodička na louce

pohodička na louce

30.-31.7 se v Hynčicích u Starého Města konal klubový závod "Českého psa"
V sobotu se běhal brankový coursing. Trať byla velmi dlouhá (1000m) a protože byla natažena na sjezdovce, tak také velmi náročná. Vzhledem k tomu, že holky měly pár dní po hárání, tak jsem byla zvědavá, zda vůbec budou běhat. Ale vše dopadlo perfektně a holky se předvedly jako nadšené závodnice.
Druhý den byl sprint do vrchu 150m na černé sjezdovce. Všici se mi smáli, že se vlkodavové do toho kopce ani nerozběhnou, ale opak byl pravdou. Holky ho vyfičely jako nic, dokonce dvakrát a dokonce ani nebyli poslední :-)
holky v závodu

holky v závodu

Grí a její kill :-)

Grí a její kill :-)

start sprintu do vrchu

start sprintu do vrchu

Bitre při sprintu do vrchu

Bitre při sprintu do vrchu

ti co vyběhli kopec :-)

ti co vyběhli kopec :-)

"pozávodní" procházka

"pozávodní" procházka

NOVINKY
O NÁS
NAŠE FENY
- Blondy
- Grian
- Birte
- Arien
VZPOMÍNÁME
ŠTĚŇÁTKA
ODCHOVY
AKTIVITY
ČLÁNKY
GALERIE
ODKAZY
KONTAKT

NAPIŠTE NÁM


3.8. - Výlet na Praděd
Konečně se nám podařilo vypadnout z práce (když už byla ta celozávodní dovolená :-) ) a mohli jsme vyrazit na výlet - co pořád taky dělat doma že? ;-) Nabalili jsme svačinu, pohorky, foťák a hůlky pro nás, vodu a jablíčka pro holky a mohli jsme vyrazit. Protože Peťa nikdy nebyl na nejvyšší hoře Jeseníků (- to je ostuda), vyrazili jsme směr Praděd. Šli jsme z Červenohorského sedla náročnější cestou po hřebeni, aby naše holky neohrožovali všudypřítomní cyklisti. Po cestě jsme si užívali krásného oblačného počasí, povalových chodníčků a relativního klidu. To se vše mělo změnit. Již za chatou Švýcárna začal "provoz" houstnout (blížili jsme se ke konečné autobusu) a jakmile jsme odbočili na rozcestí pod Pradědem směr Praděd, byly davy husté jak na vánočních trzích na "Staromáku". Situace byla ještě komplikovaná bezohlednými cyklisty, řítícími se závratnou rychlostí z kopce, a ďábelskou atrakcí v podobě koloběžek, které vyvážely v dodávkách pod vysílač a na nichž se adrenalinu chtiví turisti mohli za nemalý poplatek svést dolů k autobusu a přitom se proplétat davem nebožáků funících do kopce a uskakujících před těmi na dvou i čtyřech kolech. Jen tak mimochodem, na koloběžky byl několikahodinový čekací pořadník - neuvěřitelné. My se i s holkami propletli davem, zdárně se vyhnuli všem pojízdným nebezpečím, odpověděli na všechny všetečné, vtipné i otřepané dotazy (to byla asi největší fuška :-) ). Bleskově se pokochali výhledem a rychle jsme prchali z toho blázince pryč. Klidu jsme se dočkali zase až za chatou Švýcárna na naší oblíbené hřebenovce a o to více jsme so ho užili. Celkem jsme zvládli asi 20km v obtížném terénu (nejhorší byly ty davy) a byl to parádní zážitek. Holky taky říkaly, že to bylo super - konečně prý pořádná procházka :-) . Už plánujeme další trasu.
Fotky ZDE
13.8.2011 Klubová výstava KCHCH Přívrat
Grian se výstavy účastnila ve třídě vítězů, abych mohla přihlásit i Birte. Grian získala V2 rec CAC za uznanou šampionkou, takže má svůj druhý CAC. Birte na svoji první výstavě byla úžasná, suverénní a vše krásně zvládala. Nakonec získala v mezitřídě v konkurenci 4 fen V2rec CAC. Výsledky

14.8.2011 Zlatý střapec - coursingový šampion pro krásu a výkon
původně jsem se na celou víkendovou akci hlásila, protože jsem myslela, že budeme moci bojovat o šampiona pro krásu a výkon. Bohužel tento titul byl pouze pro členy KCHCH (což nikde v propozicích nebylo a já jako neználek se nechala napálit a šla jsem s holkami na výstavu na kterou jsem vůbec nechtěla, ale naštěstí se z toho nakonec vyklubal docela pěkný víkend).
Co se závodu týče, tak trať byla docela zajímavá. Byla natažená na sjezdovce v členitém terénu a měla spoustu ostrých zatáček ve kterých se rychlí psi velmi často ztráceli. Holky se naštěstí v prvním kole neztratily a běžely moc hezky. Birte byla po prvním kole na 1. místě. Bohužel v druhém kole šlápla na kladku, která ji ujela pod tlapkou a ona málem upadla. Bohužel než se po skoro pádu vzpamatovala, tak střapec "utekl" za horizont, kde ho Birte neviděla a tak ze závodu vypadla. Bylo úplně neskutečné, jak moc byla zklamaná z toho, že závod nedokončila. Tak nešťastného psa jsem ještě neviděla. Grian nakonec po pěkném výkonu skončila 2.

Coursing Privrat 2011-08-13 120
Coursing Privrat 2011-08-13 137
Coursing Privrat 2011-08-13 144
Coursing Privrat 2011-08-13 157
28.5. Bonitace Otradice
v naší vlkodaví rodině Dar amhantar máme dalšího chovného psa a tím je BAIRD FINEGAS Dar amhantar.
Gratulujeme Bardovi i jeho rodině. Bardův bonitační kód
14.8. vrh A má druhé narozeniny - GRATULUJEME !!!!

14.8. vrh B má druhé narozeniny - GRATULUJEME !!!!

a naše dvě holky je parádně oslavily. Od Petra dostaly úžasné dorty - každá svůj, aby se nehádaly, a ode mne sváteční procházku :-) .
oslavenkyně s dorty

oslavenkyně s dorty

Blondie měla nakonec taky

Blondie měla nakonec taky

..ale byla to super bašta

..ale byla to super bašta

21.8. Bonitace na slunečnici
Grianka je chovná !!!!!
A jak. Má bezchybný bonitační kód se samými nulami. A panu rozhodčímu Boučkovi se moc líbila a chválil jí. Jsem na ni moc pyšná.
Grian na bonitaci

Grian na bonitaci

Grian na bonitaci

Grian na bonitaci

20.8 - 24.8. setkání přátel (a) vlkodavů v relax campu Slunečnice
Již tradiční setkání "na Slunečnici" bylo letos obzvláště vydařené. A to i přesto, že jsem jela "jenom" s mladejma holkama (bez Petra a bez Blondie) a že bylo děsné počasí - takové vedro, že se skoro nedal vystrčit nos z chatky, nebo z rybníka. Kvůli "nepřízni" počasí se nedalo příliš jezdit na výlety, přes poledne bylo nejtaktičtější být zalezlý v chlazené hospodě u chlazeného piva, no a nebo v tom rybníku. Ale jiného programu byl dostatek. Již jako tradičně se každé ráno pořádala "výchovná" hodinka na různá temata - socializační, výstavní, agiliti. Každý večer bylo společné grilování a veselé posezení. Několik procházek denně a společné koupání a hrátky v rybníku ani nemusím připomínat. Letošní novinkou bylo několik (opět výchovných) přednášek: o psím chrupu, o canisterapii a i já přispěla svou troškou do mlýna a na požádání jsem zaimprovizovala s přednáškou o BARFu - krmení syrovou stravou. Letošní ročník byl pro mne vyjimečný i krásný, protože přijelo mnoho rodin z naší Dar amhantaří party, kteří mne (opuštěného chudáčka :-) ) doslova adoptovali. Tímto tedy děkuji Janě, Janičce, Martinovi, Madlence, Petrovi, Majce, Milošovi a jejich úžasným psům.
Fotogalerie
28.8.2011 CACIL coursing Litomyšl
Po sobotní úspěšné výstavě jsme vyrazili na coursingový závod do Litomyšle. Birte již měla posudek z MVP potřebný pro zadání titulu CACIL, tak nezbývalo než doufat, že má natolik dobrý den, aby do boje o titul zasáhla i v tak velké konkurenci - 11 vlkodavů na startu. Což se jí více než podařilo a po prvním kole byla na 2. místě za "tryskomyší" Phoebe. V druhém kole běžely společně a Birte běžela nádherně, nadšeně a naplno. Nakonec z toho bylo nádherné druhé místo a díky majitelům Phoebe, kteří nepředložili u přejímky posudek a tím postoupili titul CACIL dalšímu v pořadí (děkujeme), získala Birte i titul CACIL. Grian byla na 5. místě.
Kompletní výsledky; Fotogalerie

27.8.2011 MVP Mladá Boleslav
této výstavy jsme se zúčastnili hlavně z toho důvodu, aby Birte získala posudek potřebný pro přidělení titulu CACIL - pokud by se jí v coursingu podařil vyběhat. Potřebovali jsme alespoň známku VD. Nakonec Birte dopadla výborně, protože ve třídě otevřené získala V2 res. CAC a Grian V. Dareček získal také V2 res.CAC a Kerbík V. - Gratulujeme
Kompletní výsledky
účastníci
Grian
13.9.2011 Mistrovství Moravy
Letošní Mistrovství Moravy se běhalo v Brně na letišti v Medlánkách na velmi úzké louce, poblíž startujících letadel. Přejímkou prošlo 5 vlkodavů. Birte neměla svůj den. Po 1. kole byla 3. a nakonec skončila na 4. místě. Zato Grianka válela a po 1. kole ztrácela pouze bod na neporazitelnou Phoebe. Vypadalo to nadějně. V druhém kole běžely obě nejlepší spolu. Grianka se statečně držela. Bohužel nedaleko před cílem, ještě na dráze, jí Phoebe napadla, běh byl narušen, Phoebe diskvalifikována a Griančiny body byly v čudu. Nakonec Grian skončila těsně jeden bod pod prvním místem a titul Mistr Moravy nezískala.
Kompletní výsledky

28.9.2011 kouzelný výlet na jeřáb
1.-2.10.2011 Evropská výstava chrtů v Itálii.
Začátkem října jsme s Míšou vyrazily na dvě prestižní výstavy do Itálie, vybírat krycí psy. Sebou jsme samozřejmě měly dvě z našich "maďošek". Já Birte a Míša Branwen. Do Itálie jsme dorazily v pátek večer. Ubytování jsme měly v hotýlku v malebném staroitalském kameném městečku na březích jezera Lago di Garda. Ubytování bylo opravdu luxusní a na nádherném místě a i když jsme byly na dámské jízdě bez partnerů, tak jsme si užívaly italské romantiky. Snídaně i s psiskama na zahrádce pod rozkvetlou bouganvilií a dozrávajícím granátovým jablkem, ranní procházky po pláži jezera, večerní procházky po nábřeží, proplétání se mezi zahrádkami restaurací plných lidí, mlsání zmrzliny ... prostě nádhera.
Na tento výlet jsem jela hlavně s úmyslem výběru krycích psů pro holky a opravdu jsem si pár horkých kandidátů vytipovala.
kompletní výsledky evropské výstavy chrtů


1.10.2011 Klubová výstava Křivonoska
Z Dar amhantarů se podzimní klubové výstavy účastnili Artan Cerberus a Ariene Turrean. Oba ve třídě otevřené a oba s krásným výsledkem V2 res CAC. Gratulujeme.
Kompletní výsledky


28.10.2011 coursing v Kralupech
Na Memoriálu Karla Grunwalda - speciálu pro IW a D - se již tradičně sešla velká skupina vlkodavů, kteří byli rozděleni do skupin tak, aby měli možnost běhat i neprofíci bez licence. Za Dar amhantar běhali - Birte - 4. místo, Grian - 6.místo a Arien byla 7.. Celý den s běháním jsme si krásně užili a nevynechali jsme ani procházku s pořádnou vlkodaví smečkou.
kompletní výsledky
29.10.2011 bonitace Brno
tak máme další chovné vlkodávky v naší Dar amhantarové partičce. Tentokrát naší princeznu Birte Brid Dar amhantar - bonitační kód a Aine Assa Dar amhantar - bonitační kód
fotogalerie

5.11.2011 MVP Praha
Na výstavě v Praze, kterou posuzovat Italský rozhodčí Cochetti Francesco získal Dareček V2, Kerbík V3, Arien VD a Birte VD.
kompletní výsledky
prosinec 2011
Ještě před koncem roku jsme byli na vyšetření srdce u pana doktora Scheera. Mlaďošky jsou samozřejmě v pohodě a Blondie velmi pochválil, že na svůj věk má srdce úplně perfektní. :-)

Archiv NOVINEK
2009
7-9 ; 10-12
2010
1
-3 ; 4-6 ; 7-12
2011
1
- 6 ; 7-12
2012
1
- 6 ; 7-12